Во Србија речиси 6.500 заразени со Ковид-19 во еден ден


 

Во последните 24 часа во соседна Србија регистрирани се уште 6.467 новозаразени со Ковид-19.

Од последиците од вирусот починаа шест пациенти.

На болничко лекување се 671 пациент, додека на респиратор 35 најтешко заболени.

Процентот на смртност е 0,76 отсто.