Во Србија повеќе од 7.000 новозаразени, починаа 61 пациент

Во Србија денеска се регистрирани повеќе од 7.000 заразени со корона вирус. Поточно, според последните податоци од 22.243 тестирани 7.802 биле позитивни на корона вирус. 

Во последното деноноќие од последиците на Ковид-19 починаа 61 пациент.