Во Србија починаа уште тројца од Ковид-19, заразени нови 58

Србија денеска бележи нови 58 случаи од корона вирус, а во последните 24 часа починаа уште тројца.

Со ова бројот на жртви во Србија се искачи на 228.

Во последните 24 часа тестирани се вкупно 6.076 лица.

На респиратор се 17 пациенти, а до сега излечени се 4.479. Во Србија вкупно се тестирани 174.746 луѓе кои ги исполнувале критериумите за тестирање.