Во Србија од Ковид-19 починаа уште 44 пациенти

 

Во Србија денеска забележани се 3.236 нови случаи со корона вирус, а биле тестирани 14.444 примероци.

Починаа 44 пациенти.

На респиратор има уште 269 пациенти.

Ситуацијата и понатаму е вонредна, порачаа од Кризниот штаб. Тврдат дека сега е најважниот момент за сите граѓани да размислат што може прославата на Нова година да донесе.