Во Србија нови 411 заразени, починаа деветмина

 

Во последните 24 часа во Србија забележани се нови 411 случаи со Ковид-19, а починаа девет пациенти.

На респиратор кај нашиот северен сосед има 171 пациент, а во болница се 4.571 заболени.

Тестирани се 9.650 лица, додека од почетокот на епидемијата 631.274 лица.

Од почетокот на епидемијата во Србија починаа 543 лица.