Во Србија нови 352 случаи, починаа деветмина

 

Во последните 24 часа во Србија тестирани се рекордни 10.310 лица, од кои 352 биле позитивни, јавуваат српските медиуми.

Во истиот период починале и девет пациенти.

Според последните податоци од Министерството за здравство, во болниците низ Србија на респиратори се 198 пациенти.