Во Србија нови 287 заразени, починаа седуммина

 

Во последните 24 часа во Србија забележани се 287 нови случаи на заразени со корона вирус, а починаа седум пациенти со Ковид-19.

Тестирани се 9.590, а на респиратори се 143 пациенти.

Вкупно од почетокот на пандемијата досега починаа 605 пациенти.

Тестирани се 703.246 примероци.