Во Србија 61 новозаразен

 

Во Србија денеска до 15 часот регистрирани се 61 нов случај со Ковид-19, а нема починати.

Во изминатите 24 часа тестирани се 6.814 лица. На респиратори се 23 пациенти.

Вкупно досега во Србија тестирани се 1.084.893 лица на корона вирус.

Вкупниот број починати е 743.