Во Србија 330 новозаразени, починаа девет пациенти

 

Според последните податоци, во Србија починаа уште девет лица од последиците од Ковид-19. Потврдени се нови 330 заразени.

На респиратори има 159 пациенти.

Додека во болница од Ковид-19 се лекуваат 4.256 пациенти.