Во Србија 299 новозаболени, починаа седуммина

 

Во последните 24 часа во Србија на корона вирус тестирани се 10.033 лица, а 299 од нив биле позитивни.

Во истиот период починаа седум пациенти.

На рспиратори ширум земјата има уште 120 пациенти.