Во Србија 235 новозаразени , починале четворица

Според најновите податоци, во последните 24 часа во Србија се регистрирани 235 нови случаи на инфекција со корона вирус, а починаа уште четири лица.

Денеска биле тестирани 9.383 примероци.

Вкупно во Србија од Ковид-19 боледуваат 29.233

Досега вкупно починаа 665, а во последното деноноќие четворица пациенти.

Во болница се 2.128, а на респиратор 78 пацинети.