Во Србија 161 нов случај со корона вирус, починаа петмина

 

Во Србија во последните 24 часа откриени се уште 161 новозаразен со корона вирус, а починаа петмина.

Според последните податоци од Министерството за здравство и Институт „Батут“, на респиратор во болниците ширум земјата се 52 пациенти.

Во последното деноноќие во Србија тестирани се 10.764 примероци.osobe.