Во Радовиш загина 20-годишно момче по удар од гром


 Во радовишко синоќа од удар од гром почина 20-годишно момче од село Коџалија.

Околу 20 часот во ПС Радовиш било пријавено дека во 19.30 на ливада на место викано Водовод во радовишко од гром починал Р.М. (20), а со повреди се здобил З.М. (23) двајцата од Коџалево.

Смрт констатирал лекар од итната медицинска помош од Радовиш, а другото лице е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“.