Во Пчиња најден починат човек

Во четвртокот утрото,  во СВР Скопје било пријавено дека во Катланово, под мостот, во непосредна близина на црквата „Св.Недела“, било забележано човечко тело во водите на реката Пчиња, без знаци на живот.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукација.