Во Kосово 119 нови случаи со Ковид-19

 

Во последните 24 часа во Косово потврдени се 119 нови случаи со корона вирус од тестирани 480 примероци, а почина едно лице.

Во моментот има 3.362 активни случаи.

Од последните пресек излечени се уште 156 пациенти, додека од почетокот на епидемијата вкупно 9.239 излечени.

Во Косово досега починаа 499 пациенти.