Во Кан сите очи беа вперени во Ирина Шајк: Две ленти преку градите и извајани стомачни


Ирина Шајк се погрижи сите погледи да бидат вперени во неа на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, појавувајќи се во кожен горен дел и здолниште кои ги истакнаа нејзините извајани стомачни мускули.

Манекенката на 76-тото издание на фестивалот во Кан пристигна во кожен топ кој беше составен од две вкрстени ленти преку градите, а носеше и кожено здолниште со низок струк.

Ова парче облека одлично ја следеше нејзината фигура, а во преден план беа извајаните стомачни мускули.

Се чинеше дека 37-годишната убавица е речиси без шминка, а на лицето има само малку сенка за очи и маскара.

Руската манекенка оваа недела присуствуваше на премиерата на филмот „Firebrand“ („Le Jeu De La Reine“, а модното издание го комплетираше со блескав дијамантски ѓердан со привезок за капка).

„Firebrand“ е историски драмски филм од 2023 година, во режија на Карим Аинуз, а по сценарио на Џесика и Хенриета Ешворт.

Претстојниот филм, кој го означува првиот режисерски напор на Аинуз на англиски јазик, ја раскажува приказната за Кетрин Пар, последната од шесте сопруги на Хенри VIII, чија позиција како регент на кралицата е загрозена кога е осомничена дека се здружила со еретик.