Во Хрватска нови 86 заразени со корона вирус

 

Во изминатите 24 часа во Хрватска потврдени се 86 нови случаи на зараза со корона вирус, од 1.381 тестирани примероци, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

ВБројот на активни случаи во земјата е 738.

Најмногу новозаболени денеска има во Загреб, 31, пренесува Index.hr.