Во Хрватска 70 новозаразени, петмина починаа

 

Во последните 24 часа во хрватска се регистрирани нови 70 заразени со корона вирус, а починаа петмина.

Тестирани биле 3.268 лица.

Активни се 2.002 случаи. Меѓу нив 297 пациенти се на болничко лекување, а на респиратор 24 пациенти.