Во Германија 529 нови случаи на корона вирус

 

Во германија во последните 24 часа регистрирани се 529 нови случаи со корона вирус, со што вкупниот број се искачи на 201.372, соопшти Институтот „Роберт Кох“.

Почина едно лице, па вкупниот број починати сега изнесува 9.083, пренесе Ројтерс.