Во БиХ 319 новозаразени, починаа шест пациенти

 

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа тестирани се 1.590 примероци, од кои 3019 биле позитивни на корона вирус.

Од нив во Федерацијата нови се 232, во Република Српска 86 и едно лице во Дистриктот Брчко.

Починаа шест лица позитивни на Ковид-19, а оздравеа 151 пациент.