Викторија Бекам во Париз со најексцентричната колекција досега (фото)


Франција– Среде скандалите со семејството Бекам, ексчленката на „Спајс грлс“, а сега, успешна деловна жена, Викторија Бекам на Модната недела во Париз ја прикажа најексцентричната колекција досега. 

На ревијата на Викторија Бекам синоќа  беше шанса за брендот Бекам да се облече, да им се насмевне на фотографите и да премолчи дел од таблоидната врева околу најстариот син Бруклин (23).

Откако се ожени со американската актерка и наследничка Никола Пелц минатиот април, Бруклин живее во Лос Анџелес. Тој сега се наоѓа себеси како се брани од многу јавна тужба од незадоволните планери за свадби, како и од гласините дека неговата невеста не се согласува со неговата мајка , основана на претпоставката дека поради тоа што избрала друг дизајнер да ја креира нејзината венчаница, мора да има квга меѓу двете жени.

Сепак, по извесен период отсуство од семејните фотографи, Бруклин патуваше во Париз. Неговата сопруга, која носеше еден од дизајните на Бекам, беше покрај него, заедно со неговите браќа и сестри, таткото Дејвид и други ВИП пријатели, вклучително и манекенката Рози Хантингтон-Вајтли и актерката Ева Лонгорија.

Ева Лонгорија е една од најдобрите пријателки на Бекам

На модната писта, Бекам ја претстави она што таа ја опиша како нејзината најексцентрична колекција до сега.

„Сè што ставам на модната писта може да се носи“, инсистираше Бекам. „Секогаш сакам таа да биде вкоренета во реалноста, но во исто време ми се допаѓа како оваа [колекција] се чувствува малку поеклектично. Секогаш сакам да сонувам“.

Нејзината почит кон бразилската уметница Соланж Песоа се чувствуваше особено во колекцијата. Ѓердани и чевли беа направени од акрилни екстензии за коса; русокосите коњски опавчиња излегуваа од креациите. 

Дали новите ексцентричности во VB ќе се продаваат во реалниот свет? Нејзиниот бренд по 15 години оствари профит, беше погодно објавено денеска. Таа вели дека делот за убавина на нејзиниот бизнис и чантите (вклучувајќи ја и распродадената чанта со синџир со лента за часовници) биле двигатели на продажбата.

Но, дали жената која била убедена да ги купи нејзините секогаш додворувачки фустани од дрес и сјајни чанти може да биде искушувана од  ѓердан од коњско влакно?

Ирина Шајк во креација на Бекам