Викенд хороскоп од 17 до 19 јуни: Скорпијата ја очекуваат недоразбирања со партнерот…


Овен

Месечината во Водолија сјае во вашата единаесетта куќа на пријателството, а нејзината врска со Сатурн и квадратот со Венера ќе ви помогнат да забележите дека вашиот пријател минува низ тешки времиња. Може да дојде до тензична ситуација со личност од најблиската околина. Под влијание на Месечината во Риби, можете да сонувате сон што ќе треба да се протолкува, бидејќи ќе се однесува на вашата иднина.

Бик

Вашата владејачка планета, Венера во Бик, има тешко време да ги квадрира и Месечината и Сатурн овој викенд. Разбирливо е ако не можете да го поднесете лудилото и немате енергија да се справите со него. Месецот во Риби ви го враќа доброто расположение и љубовта и довербата во другите. Ќе ви треба совет за професионалната дилема која ве мачи.

Близнаци

Тројката помеѓу Сонцето кај Близнаците и Месечината во Водолија ја подигнува тешката енергија на спојот Месечина-Сатурн, враќајќи го оптимизмот и доброто расположение. Ќе можете да уживате во поголемиот дел од викендот. Месецот во Риби во вашиот сектор на кариера ја нагласува вашата желба да се грижите за вашите колеги и соработници.

Рак

Како дете на Месечината, вие сте особено чувствителни на нејзините промени. Како резултат на тоа, врската помеѓу Месечината во Водолија и Сатурн може да влијае на вас доста остро. Бидете нежни кон себе, никогаш не барајќи премногу и ќе се вратите во вообичаената состојба во сабота попладне. Следната Месечина во Риби ќе ви донесе големи нешта, само бидете трпеливи.

Лав

Спојот помеѓу Сатурн и Месечината во Водолија во вашиот партнерски сектор може негативно да влијае на вашиот однос со саканата личност. Тешкотиите ќе поминат кога вашата владејачка планета, сонцето во Близнаците во триаголник со Месечината, ќе дозволи животот и љубовта повторно да течат слободно. Месецот Риби во вашата осма куќа ветува подлабока интимност и поврзаност. Обидете се во искрен разговор да разберете каде и зошто работите тргнаа надолу меѓу вас и вашиот партнер.

Девица

Со Сатурн во врска со Месечината во вашата шеста куќа на здравје, работа и благосостојба, може да се чувствувате малку депресивни и неинспирирани. Обидете се да не донесувате лоши одлуки. Месечината наскоро ќе биде во тројка со Сонцето кај Близнаците, а вие ќе почувствувате дека ќе ви се враќа самодовербата и инспирацијата. Месецот Риби во сабота навечер го осветлува вашиот партнерски сектор, што ќе ги подобри односите со партнерот.

Вага

Со вашата владејачка планета, Венера, во квадрат со Месечината и во врска со Сатурн, може да има чувство на несигурност и непривлечност. Но, тоа слободно можете да го препишете на влијанието на планетите – се е во ред со вас. Ова ќе се ублажи кога Сонцето кај Близнаците ќе биде во тројка со Месечината во Водолија; повторно ќе се чувствувате како дома. Месецот Риби во вашата шеста куќа ве поттикнува да направите нешто убаво за себе.

Скорпија

Спојот на Месечината со Сатурн во вашата четврта куќа и на плоштадот со Венера во партнерскиот сектор може да доведат до израз некои тешкотии со член на семејството или романтичен партнер. Тројката помеѓу Сонцето кај Близнаците и Месечината го враќа оптимизмот, чувството за љубов и благосостојба. Потрудете се да ги израмните љубовните недоразбирања.

Стрелец

Спојот помеѓу Месечината во Водолија и Сатурн ве прави помалку отворени и друштвени од вообичаено, но кога Месечината ќе влезе во тројката со Сонцето кај Близнаците, вие повторно сте во игра! Еден месец во Риби во четвртиот дом ве инспирира да направите нешто убаво за вашето семејство. Не мора да биде нешто големо, тоа е важен знак за внимание.

Јарец

Вашата владејачка планета, Сатурн, се наоѓа на Месечината Водолија овој викенд, предизвикувајќи забележителен пад на ентузијазмот и инспирацијата. Сепак, триото на Месечината и Сонцето кај Близнаците ви го враќа оптимизмот и доброто расположение на крајот од викендот. Ќе бидете инспирирани да направите нешто добро за вашата заедница. Бидете хумани! Ќе има и добра можност за работа.

Водолија

Влијанието на Месечината во вашиот знак е пригушено поради судирот со Сатурн и квадратот со Венера. Може да забележите дека губите енергија во овој период. За среќа, тоа ќе се смени во сабота попладне додека Месечината е во триаголник со Сонцето кај Близнаците, инспирирајќи романса, страст и креативност. Месецот во Риби ќе ве натера да посегнете по паричникот за да направите нешто убаво за вашата сакана.

Риби

За време на викендот ќе бидете под влијание на врската Сатурн-Месечина и нејзиниот квадрат со Венера. Не дозволувајте таа тешка, густа енергија да ви го расипе слободното време. Запомнете дека сите тешкотии се само привремени и немате за што да се чувствувате несигурни.