Викенд хороскоп


Овен

И Вагата и Месечината во Скорпија се фокусираат на посветените врски во вашата карта, а затемнувањето на Месечината укажува на интимност и заеднички ресурси. Расправијата нема да помогне да се разрешат несогласувањата меѓу вас и вашиот избраник, но сочувството и активното слушање можат. Сè додека и двајцата се грижите за тоа како другите се чувствуваат и сте спремни да направите отстапки, може да завршите повеќе заљубени отколку што сте биле порано.

Бик

Месечината во Вага во петок ве поканува да ја прифатите грижата за себе и сите промени во вашиот животен стил кои ќе го подобрат вашето здравје и благосостојба. Месечината на Скорпија и Лунарното затемнување ја фокусираат својата трансформативна енергија на вашата седма куќа на партнерство и посветеност, нудејќи ви можност да ја продлабочите врската што ја имате со саканата личност – ако сте спремни да ги отстраните емоционалните блокади меѓу вас. Ова можеби звучи страшно, но е сосема изводливо.

Близнаци

Месчината во Вага во петок е во вашата петта куќа на креативноста и страста во тројката со Сатурн, помагајќи ви да ги претворите идеите во реалност. Месечината во знакот на Скорпија и затемнувањето на Месечината инсистираат да го испитате вашиот живот, вклучувајќи ги вашите навики, начин на живот, здравје, работа и општата благосостојба. Треба да имате јасна идеја за тоа што функционира во однос на она што навистина треба да го промените. Нема да можете да излезете од трансформацијата, затоа не обидувајте се.

Рак

Месечината во Вага го осветлува вашиот четврти дом и семеен дом – тригото од Месечината до Сатурн ви помага да ги завршите работите, овозможувајќи ви да ги завршите застарените проекти. Месечината во знакот на Скорпија и затемнувањето на Месечината ја фокусираат трансформирачката енергија во вашата петта куќа на креативноста, страста и романтиката. Ако имате емоционални блокади што ви стојат на патот на вашата креативност и емотивни односи, овие транзити ќе ви помогнат да ги исчистите.

Лав

Месечината во Вага сјае во вашата трета куќа на комуникација, врски и заедница во петок, а тригонот со практичен Сатурн ви помага да ги завршите проектите и да ги завршите работите. Месечината на Скорпија и следното затемнување на Месечината фокусираат моќна трансформативна енергија на вашиот дом и семеен сектор. Може да има бура или две додека не исчезне старата емоционална енергија. Се отвора ново поглавје во животот.

Девица

Месечината во Вага ги осветлува вашите финансии во петок, а тројката со Сатурн е идеална за решавање на сите деловни и финансиски прашања. Во сабота и недела, Месечината во Скорпија и затемнувањето на Месечината ја фокусираат трансформативната енергија на комуникација, поврзаност и заедница. Имате можност да прегледате, а потоа да прегледате како комуницирате со оние околу вас, вклучувајќи ги браќата и сестрите, соседите и вашата заедница.

Вага

Во петок Месечината свети во вашиот знак, осветлувајќи ја вашата самодоверба и социјална природа. Месечината во знакот на Скорпија и затемнувањето на Месечината во сабота и недела ви го привлекуваат вниманието на безбедносните прашања заедно со вашите лични финансии. Можете лесно да видите што работи финансиски во вашиот живот, а што не. Откако ќе ја стекнете таа свест, можете да започнете да преземате чекори за да ја поправите.

Скорпија

Месечината во Вага во петок се фокусира на вашите соништа и духовни практики, додека тројката со Сатурн додава малку практично водство на таа комбинација на емоции. Во сабота и недела, Месечината во вашиот знак ја осветлува вашата прва куќа, зголемувајќи ја вашата чувствителност. Затемнувањето на Месечината е особено трансформативно: ако сакате да ги продлабочите добрите навики или да се ослободите од лошите, ова е вашата шанса.

Стрелец

Месец во Вага кој сака луѓе го осветлува вашиот сектор на пријателства и социјални настани, затоа планирајте да поминете време со членовите на вашето семејство во петок. Во сабота и недела, Месечината во Скорпија и затемнувањето на Месечината се фокусираат на вашата дванаесетта куќа од соништата и мистичните работи. Вашите психички и интуитивни способности ќе бидат епски. Трансформација е името на играта за време на овој транзит, затоа разјаснете ги улогите што ги играте, како и улогите на луѓето во вашиот живот.

Јарец

Месецот во Вага во петок ја осветлува вашата десетта куќа во кариерата, вашата владејачка планета Сатурн, што ве прави особено надарени и среќни на деловен план денес. Месечината во Скорпија и затемнувањето на Месечината ја фокусираат својата трансформативна моќ на вашата единаесетта куќа на пријателството. Очекувајте промени во таа област од вашиот живот – оставете го во секое време или се што сте надраснале бидејќи промените се на пат.

Водолија

Месечината во Вага во петок ве кани да се впуштите во авантура, додека тројката со Сатурн ви помага да разберете што и како да правите. Во сабота и недела, Месечината во Скорпија и затемнувањето на Месечината ја фокусираат својата трансформативна моќ на вашата кариера. Ако има работи што треба да ги промените, ова е можност тие промени да се случат.

Риби

Месечината во Вага ја осветлува вашата осма куќа на скриени таленти и психички способности, а тројката со Сатурн се однесува на практичната магија и нејзината способност длабоко да влијае на животите. Во сабота и недела, Месечината на Скорпија и затемнувањето на Месечината ја фокусираат својата моќ на трансформација на повисокиот ум, проширувањето и авантурата. Време е да ја отфрлите и да продолжите понатаму.