(ВИДЕО) Силјановска на кафе кај Река

Претседателскиот кандидат Блерим Река, на крајот на претседателската трка, ги повика двајцата против кандидати на кафе во неговиот штаб.

Река преку Фејсбук обајви дека пиел кафе со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова. На ред е кафето со Стево Пендаровски.

– Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе во нашиот штаб. Денес штабот на Река го посети кандидатот на ВМРО Гордана Силјановска Давкова. Се надеваме овие денови штабот да го посети и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски. Сѐ со цел да покажаме желба до крај за фер и демократска кампања, напиша Река.