(ВИДЕО) Во пламен возилото на ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот кој се случи утринава во експозитура во Чаир, Алсат обезбеди видео материјал на кој се гледа како гори возилото марка „голф 5“ со кое утрово ограбувачите избегале од местото на настанот.

За да ја гледате видеото притиснете “Watch on YouTube”.