(Видео) Туна со нова песна и секси стајлинг

Алтуна – Туна Сејдиу , ја објави синоќа својата најнова песна.

Песната е насловена „Не го сака моето срце“, со текст од Аида Бараку, а компонирана од Арменд Реџепагиќ. Продуцент на новата песна на Туна е Дарко Димитров, пренесува Експрес.

Туна во овој видео спот се појавува во најубавото издание, но и во жешки сцени. Видеото на песната е веќе е објавено на Јутјуб.

Претходно, атрактивната пејачка од Скопје стана новото заштитно лице на македонската групација со луксузни италијански брендови која ги замени поп-ѕвездата Каролина Гочева и манекенката Катарина Ивановска во новата фотосесија за претстојната есен-зима.

Тахири, позната по својот гламурозен и експлозивен стил на сцената, го поднови гардероберот со нови спортско елегантни комбинации во нежни бои.

Светлосината која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското есенско  расположение кое надоаѓа по променливото лето.

Урбан и во исто време женствен изглед кој може да се искомбинира и со патики и со сандали и чевли на високи потпетици.