Видео: Силен земјотрес на брегот на Чиле

Земјотрес со јачина од 6.1 степени по Рихтер денес го погоди подрачлето од северниот брег на Чиле.

Потресот бил на длабочина од 105 километри, соопшти германскиот истражувачки геолошки центар, пренесе „Ројтерс“.