(Видео) Популарен хотел на Тајланд во пламен – луѓе скокаат од прозорци

Во хотелот „Центар гранд“ во Банкок, Тајланд, изби голем пожар. Најмалку три лица загинаа скокајќи од прозорец, обидувајќи се да се спасат од огнените пламени.
Пожарот избувна во попладневните часови, а густ, црн чад се крева од зградата и може да се види од далечина.
Застрашувачки сцени споделија корисниците на социјалните мрежи.