(Видео) „Мајко“: Тазе соработка на Гуру Харе и Аки Рахимовски

Гитаристот Гуру Харе и пејачот на „Парни ваљак“ се споија за новата песна „Мајко“.

Се запознале на концертот во чест на Тоше Проески во 2008,а по 11 години се роди нивниот заеднички проект –песната „Мајко“, која никого не остава рамнодушен, бидејќи од срце е подарен за публиката.

Снимен е и спот. Спотот се снимаше на три локации. На железничката станица во Драчево,во приватна куќа, и во студиото на Мелем Продукција.