( Видео) Луксуз во бело: Како изгледа канцеларијата за убавина на Ким Кардашијан?


 

САД– Американската ѕвезда КИм Кардашијан го создаде просторот во соработка со декораторите Томи Клементс и Валдо Фернандез, а за изработката на мебелот е задолжена жена. Канцеларијата на Ким  за новиот бренд SKKN BY KIM изгледа како спејс шатл, и  е уреден минималистички како нејзиниот дом во Лос Анџелес во футуристички дух, уреден од белгиски дизајнер за ентериери.