(Видео) Кирјос дисквалификуван од Рим: Кршеше сѐ што му дојде при рака

Aвстралиецот со грчко потекло Ник Кирјос е дисквалификуван од Мастерсот во Рим поради насилничко однесување во текот на мечот против Норвежанецот Каспер Руд.

Во моментите кога губеше 2-1, Киријос збесна и целосно ги загуби нервите. Тој прво го фрли рекетот, а потоа и стол на теренот.

На крајот беше дисквалификуван од турнирот во Рим.