(Видео) „Фешн груп“: Вистинските работи доаѓаат во вистинскиот момент


Празниците се тие кои секогаш нè охрабруваат да ги споделиме најубавите моменти со оние кои нѝ се најдраги и да нè потсетат на тоа колку семејството е важно во животот.

Не постои поубаво чувство од она на дарување за време на празниците, а се чини најголемиот подарок што може да им го дадете на најблиските е вашето време.

Овие празници, Fashion Group ја истакнува важноста на семејството со акцент на тоа дека вистинските работи доаѓаат во вистинскиот момент, токму како што и треба да биде.

MANGO
MANGO

Кампањата на групацијата уште еднаш ја слави убавината што ја наоѓаме во секојдневните нешта, прикажувајќи едно семејство кое ужива во заедничките празнични моменти, подарувајќи си го сето внимание што го заслужуваат.

Истата укажува на тоа дека во сите оние мигови кога ќе помислиме дека секојдневието е тешко, да забавиме и да се насочиме на идните денови што доаѓаат кога сето она што сега е премногу, тогаш можеби ќе нѝ недостасува.

MANGO

Инспирирани од нашите клиенти и нивното брзо секојдневие на кое секогаш се обидуваме да одговориме, оваа година преку кампањата сакавме да покажеме колку се всушност важни тие семејни заеднички моменти и колку ние секогаш сакаме да излеземе во пресрет. Нашата групација секогаш го нуди најдоброто за потрошувачите, па повеќе од драго нѝ е што можеме дополнително да ги разубавиме овие празници, со тоа што ќе понудиме најквалитетни парчиња совршени за дарување во оваа сезона“, велат од Fashion Group.

MANGO

Оттаму додаваат дека се и повеќе од среќни што на ваков начин можат да бидат дел од празничните моменти на потрошувачите, заблагодарувајќи им се за уште една успешна година.

Миговите поминати со семејството се дефинитивно нешто на што треба повеќе да се насочиме во новата година, а новогодишната реклама на групацијата на неодолив начин нè потсетува на тоа. Подеднакво важно е и тоа да им оставиме простор на работите што треба да се случат, сами да си го најдат патот, без притоа да форсираме на било каков начин.

Новогодишната реклама на компанијата беше промовирана на интересен начин преку забавен настан во продавницата на Mango во East Gate Mall, на кој свој музички печат остави прекрасната Елена Петреска, а беа присутни голем број соработници и клиенти на групацијата.

Во надеж за уште една успешна година, групацијата на совршен начин им ги честита празниците на своите клиенти со уште една шармантна и емотивна реклама.

 

 

Организација и реализација: Fashion Group

Видео: Ѓорѓи Вацев

Локација: Лимак Хотел

Шминка: Милена Косиќ

(Спонзориран текст)