(Видео) Џеј Ло најсекси: Со спотот„Medicine“ руши рекорди

САД– Поп-ѕвездата Џенифер Лопез (49), со новиот музички спот за песната „Medicine“, во соработка со раперот Френч Монтана (34), руши рекорди со милион прегледи.

Спотот е гламурозен, во амбиент на циркус, со блескави и брзи кадри. Лопез  е секси, провокативна, сменила седум гардероби, сите со потпис на екстравагантниот либански дизајнер Зухаир Мурад, омилен на пејачката и актерка и на црвениот килим на гала настаните.