(ВИДЕО) Дејан Манасков со пораз и крвава глава го заврши дербито меѓу Веспрем и ПИК Сегед

Дејан Манасков во големото дерби на унгарскиот ракомет, помеѓу неговиот Веспрем и ПИК Сегед, доживеа пораз, но и заработи повреда на главата.

Неговиот тим загуби од големиот ривал кој е противник на Вардар во четвртиналето од Лигата на шампионите, со резултат 28:27, а во 23. минута од мечот нашиот репрезентативец доби удар во главата од Ален Блажевиќ.

Судиите не го заблежаа тој момент и оставија играта да продолжи. Манасков револтиран од потегот и со крвава глава тргна да се пресмета со Блажевиќ и со остатокот играчи кои беа на клупата за резерви на ПИК Сегед. За среќа, тој на време беше спречен да направи уште поголем инцидент.

Felszakadt Manaszkov szemöldöke

Forrnak az indulatok a Veszprém–Szeged Magyar Kupa-döntőn! A szegediek játékosa, Alen Blazevic könyökkel csúnya sérülést okozott a veszprémi Dejan Manaszkovnak, akinek felszakadt a szemöldöke.A félidőben: Veszprém–Szeged 10–17.A meccset itt nézhetitek élőben: http://bit.ly/2FVpYj7

Posted by M4Sport on Недела, 07 април 2019