Верати носел 2,9 милиони евра на летување – го ограбија


 

Фудбалерот на ПСЖ Марко верати, ограбен е во шпанското летувалиште Ибица, а крадците од вилата во која отседнал однесле 2,9 милиони евра.

Верати бил на летување со сопругата Џесика Еди, а не е познато зошто браќната двојка имала толку пари кај себе.

Италијанецот и неговата поубава половина се сместиле во вила за која се верува дека е во сопственост на легендарниот бразилски фудбалер Луис назари де Лима Роналдо.

„Везистот на ПСЖ и Џесика Еди се венчаа во Париз на 15 јули минатата година, само четири дена откако Верати стана првак на Европа со италија.

Двојката и медениот месец го помина на Ибица.