Велосипедист прегазен на Средно Водно


Фото: Б. Грданоски

36-годишен велосипедист е тешко повреден откако бил прегазен на пат на Средно Водно.

– На 19.05.2024 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат на Средно Водно во Скопје, патничко возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.М.(63) од Скопје, удрило во велосипед, управуван од Б.М.(36) од Нераште. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот Б.М., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, соопштија од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.