Вдовицата на Коби Брајант ги распродава имотите, прв е домот во тоскански стил

САД– Вдовицата на Коби Брајант, Ванеса Брајант го продава семејниот дом во Калифорнија  што го купија заедно со нејзиниот покоен сопруг во 2013 година. Според Лос Анџелес Тајмс, имотот во стилот на Тоскана, сместен во затворена заедница во семејниот град Ирвин, е на пазарот за 1,995 милиони долари. Не е јасно колку двојката плати за куќата со три спални, две и пол бањи, пред седум години.

Надворешноста на еднокатното живеалиште се одликува со шармантна фасада од тули со зеленило ; внатре, домот од 2.300 квадратни метри може да се пофали со подигнати тавани од дрвени греди, подови од тврдо дрво и сложени лустери. Кујната, која се врти околу преголем варовнички централен остров со мијалник , располага со разнобоен дезен со заден план.

Француските врати се отвораат кон камен двор со камин од тули и спа-земја покрај вградената скара . Високите зрели дрвја ја засенуваат областа на задниот двор за најголема приватност.

Пред трагичната смрт на Коби и неговата ќерка во хеликоптерска несреќа на почетокот на оваа година, покојната кошаркарска ѕвезда Ванеса и нивните деца живееја на брегот на Њупорт, затворена заедница со неверојатен поглед на Тихиот океан, на имот со огромна површина од 15.760 квадратни метри. Лос Анџелес Тајмс објави дека тој честопати патувал на тренинзите со Лејкерси во Ел Сегундо и на натпреварите во Стејплс Центарот со хеликоптер, со оглед на тоа колку било незгодно да се стигне од округот Оринџ до Лос Анџелес.