Вага, Скорпија и Стрелец – голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година


Годишен љубовен хороскоп за Вага, Шкорпија, Стрелец – одлична астро прогноза открива какви романтични искри ве очекуваат!

Голем годишен љубовен хороскоп за 2023 година за првите три знаци на зодијакот – Вага, Шкорпија, Стрелец!

ВАГА

Во текот на првите месеци од 2023 година, љубовниот сектор на Вага ќе потпадне под влијание на Нептун, ѕвезда со не толку добра репутација. Вистина е дека оваа планета го зголемува ризикот од осаменост, на ист начин што може сè да направи премногу поразително. Меѓутоа, во љубовта Нептун дава голема предност: тој е најдобрата гаранција за искреност и долгорочна посветеност. Вагите кои сакаат да имаат стабилна и искрена врска ќе бидат целосно задоволни. Сепак, првата половина на 2023 година е одлично време за свршување, брак или обнова на врската.

Астролозите велат дека љубовта меѓу веќе формираните парови ќе зајакне. Слободните срца ќе се вклучат на неочекувани начини, на необични места, со непознати луѓе; накратко, ќе се заљубите на прв поглед!

Но, ако сте родени во првата деценија од вашиот знак, веројатно сте посрамежливи, почувствителни, па постои ризик Обидете се да бидете поизразени: тоа ќе ги олесни односите со партнерот. Во вториот дел од 2023 година, Вагите ќе се соочат со некои проблеми во животот на парот кои доаѓаат однадвор. Игнорирајте ги негативните коментари. Внимателно анализирајте што велат луѓето и не им верувајте слепо на таканаречените пријатели.

Одвреме-навреме излегувајте со партнерот; одлично ќе си поминете заедно и ќе станете уште поблиски еден со друг; во секој случај, на овој начин ќе можете да разменувате идеи на позитивен начин. Жените Ваги се многу самоуверени, а вашата енергија може да ги привлече луѓето што ви се допаѓаат. Ќе имате многу можности за љубов – изборот е ваш!

СКОРПИЈА

Може да се каже дека Скорпијата ја очекуваат добри времиња во 2023 година. Смеа, прегратки и бакнежи – се е на дофат на раката кога почетокот ви дава вечна љубов. Првите месеци од 2023 година ќе ви ја донесат целата среќа на светот, па ќе бидете импресионирани. Во случај да сте сингл, можете да искористите неколку прекрасни можности за да ставите крај на овој статус. Прегрнете ја вашата среќа, но како што се приближувате до средината на годината, потребата за слобода ќе биде поинтензивна и тешко ќе ги прифатите ограничувањата што ги носи независноста. Ќе имате тенденција да дејствувате врз основа на вашите сопствени желби. Токму затоа многу Скорпии ќе ја доживеат љубовта со максимален интензитет, а врските воспоставени во овој период секако ќе бидат среќни. Но, не мешајте љубов и работа, ваквата комбинација би можела да ви донесе предизвици.

Во вашата брачна врска, без разлика дали зборуваме за брак или пријателство, ќе уживате во хармонија, особено по средината на 2023. Затоа, потрудете се да не го занемарите партнерот – сладок збор, топол гест може да направи чуда. Напротив, секој недостаток на интерес може да доведе до непотребни несогласувања. Размислете како би можеле да го развиете вашиот социјален живот бидејќи тоа може да ви помогне да добиете подобра идеја за тоа како треба да изгледа животот во пар, како да го поедноставите вашиот однос со партнерот и како да добиете нови, конструктивни идеи.

Ѕвездите навистина сакаат да ве инспирираат засекогаш! Во текот на последните месеци од овој период, очекувајте да ја сретнете таа извонредна љубов за која толку пати сте сонувале. Осамените Скорпии ќе запознаат интелигентна личност или некој кој има слични погледи на животот.

СТРЕЛЕЦ

Љубовта ќе се вивне високо за Стрелецот во 2023 година. Со вашите чисти чувства и инстинкти ќе сонувате за совршенство, но тешко дека ќе го сретнете идеалниот маж/жена од вашите соништа. Подобро вратете се на земјата: ќе видите дека има луѓе кои можеби не се онакви какви што сте замислиле, но се подготвени да ви дадат љубов. Отворете ги широко очите и пред се направете го најдобриот избор, во спротивно ризикувате да направите грешки. Веќе формираните парови осцилираат помеѓу потребата за хармонија и желбата за авантура.

Во текот на пролетните месеци постои ризик од љубомора, но сосема неоснована. Целосно сте подготвени да се борите со ова чувство бидејќи на долг рок тоа може да предизвика само болни, непотребни, па дури и катастрофални конфликти. Пред сè, љубовта е за доверба.

Со благослов на ѕвездите, животот на паровите ќе биде хармоничен од втората половина на 2023. Сепак, избегнувајте да го запоставувате партнерот – сладок збор, малку внимание може да направи чуда. Размислете како би можеле да го развиете вашиот социјален живот бидејќи тоа може да ви помогне да имате пообјективен поглед на вашиот брачен живот и да го подобрите односот со вашиот партнер. Веќе постоечкото пријателство може да се трансформира во подлабока и понежна врска, како што сакате. Од друга страна, ако веќе сте вклучени во долга врска, во вториот дел од 2023 година би можеле да уживате во повеќе задоволства, како свршувачка, брак или незаборавен меден месец.