Уште седум обиненија за силување за порно ѕвездата Рон Џереми

Џереми сега е обвинет од 23 наводни жртви и се соочува со казна од 330 години затвор

Порно ѕвездата Рон Џереми беше обвинет во средата со дополнителни седум точки за силување и сексуален напад, со што бројот на неговите наводни жртви се искачи на 23, соопшти канцеларијата на обвинителот на округот Лос Анџелес.

Џереми (67), едно од најголемите имиња во филмската индустрија за возрасни, првично беше обвинет во јуни за силување на три жени и сексуален напад врз четврта, но оттогаш повеќе жени се јавуваат во полицијата.

Новите обвиненија, кои вклучуваат три точки за силување, опфаќаат период од 17 години. Неговите наводни жртви се движат од 15 до 54 години, се вели во соопштението на канцеларијата на окружниот обвинител.

17-годишна девојка била силувана во куќа во Вудленд Хилс во 2008 година, тврдат обвинителите.

Другите наводни жртви вклучуваат 19-годишна жена, која била силувана за време на фотосесија во долината Сан Фернандо; 26-годишна жена која била силувана на забава во ноќен клуб; 38-годишна која била сексуално нападната во еден бар во Западен Холивуд каде Џереми бил редовен гостин; жена која била сексуално нападната во домот на Џереми и жена која била нападната во стриптиз клуб.

Џереми во средата се изјасни за невин за новите обвиненија во краткото појавување пред судот каде беше закажан датумот на прелиминарното сослушување на 14 декември.

Jeереми сега се соочува со вкупно 11 обвиненија за силување, осум сексуално насилство и 16 други сексуални престапи. Доколку биде осуден како што е обвинет, тој се соочува со можна максимална казна од повеќе од 330 години до доживотен затвор.

Со прекарот „Еж“, Џереми е меѓу најпознатите и најплодните изведувачи во филмската индустрија за возрасни од 1970-тите и се појави во повеќе од 2.000 филмови за возрасни.

Тој се наоѓа во затвор од јуни со кауција од 6,6 милиони долари долари. (Според агенциите)