Уште 258 новозаразени во Србија, починаа осуммина

 

Во Србија во последните 24 часа заразени се уште 258 лица, а починаа осум луѓе.

Ова е најмал број новозаболени во еден ден од 29 јуни наваму.

На респиратор се 146 пациенти.

Во изминатото деноноќие тестирани се 7.168 лица, а во болница се 3.554 пациенти.

Вкупниот број починати се зголеми на 598 од почетокот на пандемијата.