Унгарскиот министер за надворешни работи Сијарто позитивен на Ковид-19

 

Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто е позитивен на корона вирусот.

Сијарто, кој се наоѓа во официјална посета на Тајланд, нема симптоми, пренесе Ројтерс, повикувајќи се на МТИ.