Ученик нападнал соученик во приватно училиште во Карпош


Скопјанец пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од соученик. 

На 22.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(54) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот во приватно училиште на подрачје на Карпош неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.