Уапсен косовец баран меѓународна потерница од Интерпол


Фото: Б. Грданоски

Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во 12:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ го лишиле од слобода B.K. (31) од Косово, затоа што при извршена проваерка било констатирано дека бил баран со меѓународна потерница од Интерпол, посочуват од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.