дома Свет Третина од фудбалерите на Валенсија заразени со коронавирус

Третина од фудбалерите на Валенсија заразени со коронавирус

Од „Местаља“ објавија дека третина од тимот се заразени со корона вирус и сите членови се во изолација и ги следат упатствата на докторите.

Голем број заразени играчи од фудбалските екипи има и Сампдорија која потврди дури седум случаи.

Аргентинскиот ас Езекиел Гарај кој е меѓу заразените објави фотка од изолација.

Заљубениот Гарај покажа на кој начин комуницира со својата сопруга.