Тоти прележал тешка форма на Ковид-19

Италија – Легендата на Рома, Франческо Тоти откри дека имал тежок коронавирус. Поранешниот капитен на „римската волчица“ развил пневмонија поради вирусот и се лекувал 15 дена дома.

Тоти на една од социјалните мрежи напиша дека веќе се опоравил по 15 долги денови. Римјанецот имал висока температура и општ замор.

Таткото на Тоти почина минатиот месец по компликации од коронавирусот на 76-годишна возраст.

2020-11-20 18:15:41, од Златко Шумковски