Тимоти Шаламе и Скорсезе: Ѕвезден двоец за новата рекламна кампања на „Шанел Блу“


Њујорк – Тимоти Шаламе неодамна снимаше за некои претстојни проекти на улиците на Њујорк и е на насловните страници каде и да оди – оваа недела, најмногу поради снимањето на рекламата со познатиот режисер Мартин Скорсезе за парфемот „Шанел Блу“. Двојката е видена како снима заедно во Њујорк, а една посебна фотографија од нив двајца во метрото стана вирална на Интернет.

Скорсезе ја режира претстојната реклама на Шанел со Шаламе во главната улога, а во еден момент се чини дека разговара со 27-годишниот актер во вагон од метрото во Асторија, Квинс, кога е направена оваа сега веќе сакана фотографија. Шаламе е облечен во неговиот комерцијален изглед – црни кожени панталони и црна кожна јакна преку црна маица, облека што генерира многу разговори сама по себе – додека Скорсезе е облечен во фармерки, Хока патики и преголема кафена јакна , стегајќи кафеава кожна чанта во скутот. Додека Шаламе седи на едно од редовните седишта во метрото, Скорсезе е качен на бело платнено столче со дрвени ногарки што некој го донел во вагонот за нивниот разговор.

The Scent: Bleu de Chanel постои од 2010 година и за тоа време се етаблира како една од машките колонски води со најдобар мирис. Многумина дури и го признаваат Bleu de Chanel дека започна лудост, инспирирајќи десетици слични колонски колони по неговото објавување. Колонската вода обезбедува беспрекорна транзиција помеѓу горните, средните и основните ноти, создавајќи легендарен мирис што секој маж мора да го доживее во одреден момент од својот живот. Исто така, добро се комбинира со сите сезони и прилики!

Колонската вода е толку популарна што линијата вклучува и неколку производи со мирис на Bleu de Chanel: дезодоранс, гел за туширање, после бричење, спреј, крем за бричење, хидратантен крем, па дури и мелем за после бричење.

Основа: Основата е земјена, зачадена мешавина од темјан, ветивер, шуми, лабданум и бел мошус.

Осврти: Еден корисник вели: „Ова мириса фантастично. Преминот помеѓу почетната острина и лесното, речиси прашкасто сушење го прави ова многу носливо на мојата кожа“. Друг вели: „Толку убав, млад, свеж, мирис! EDT е особено убав за лето и пролет бидејќи е полесен, но не му недостасува никаква сексипилност“.