Тифани Трамп сподели фотографии од ланската свршувачка во Белата куќа


САД- Тифани Трамп, најмалата ќерка на Доналд Трамп, се навраќа на нејзината свршувачка пред една година, во Белата куќа, и на нејзиниот живот што претстои.
Ќерката на поранешниот претседател во неделата сподели фотографии од моментот кога момчето Мајкл Булос ја побара за жена со дијамантски прстен од 1,2 милиони долари во градината на ружите во Белата куќа.
„Пред една година се случи овој скапоцен момент“, напиша мајката на Тифани, Марла Мејплс (втората поранешна сопруга на претседателот Трамп), на својот Инстаграм.
Тифани, 28-годишна неодамнешна дипломирана на Правниот факултет во Џорџтаун, првично ја објави својата свршувачка со Булос во проштална објава на социјалните мрежи во 2021 година, додека администрацијата на Трамп завршуваше, неколку дена по немирите за про-Трамп на 6 јануари во Капитолот на САД.


Тифани е фокусирана на своето следно поглавје со Булос, син на богато семејство со бизниси во Нигерија, изјавија извори претходно за PEOPLE.
„Таа е возбудена и планира свадба уште од [свршувачката]“, рече извор во октомври.
Парот размислувал и за двојни церемонии, велат изворите. „Таа и Мајкл го избраа Мајами затоа што е толку мултикултурен“, рече еден извор. „Тие сакаат да се венчаат во Грција и можеби ќе имаат церемонија таму со друга овде во државите.
Тифани го сака Миконос и би сакала да се омажи таму дури и ако има друга прослава во САД, можеби во Мар-а-Лаго“, рече изворот, мислејќи на приватниот клуб на нејзиниот татко во Палм Бич, Флорида.
Во една точка, Тифани и Булос се согласуваат: „И двајцата сакаат да се венчаат на голема церемонија, како меѓународен спектакл“, изјави извор за PEOPLE минатиот јули. „Тифани ја сака идејата за гламурозна и блескава свадба  како и Мајкл“.
Тифани, која беше израсната на западниот брег од Мејплс и која историски имаше затегнати односи со претседателот Трамп, во голема мера го избегна политичкиот центар на вниманието што го бараа нејзините постари браќа и сестри и нејзиниот татко, иако таа периодично се појавуваше во кампањата.
Еден близок советник на Трамп изјави за PEOPLE дека веднаш по поразот на нејзиниот татко на изборите, таа – за разлика од некои други во семејството – „навистина е зен и рамнодушна за сето ова“.