Тифани свадба во Венеција: Бијонсе и Џеј-Зи на втората венчавка на синот на Бернар Арно

Италија– Бијонсе (40), 28-кратната добитничка на Греми и нејзиниот сопруг Џеј-Зи (51) беа фотографирани како пристигнуваат вчера на втората венчавка на Александар Арно со невестата Жералд Гајо во Венеција, Италија.

Арно, извршен потпретседател на Тифани за производи и комуникации, е син на извршниот директор на LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, Бернард Арно ( еден од најбогатите во светот), додека Гајо е основачка на францускиот бренд D’Estrëe.

Музичката моќна двојка изгледаше гламурозно. Бијонсе, со маска на лицето, избра сина долга тоалета, искомбинирана со сандали, црн капут и светкава чанта. На вратот носеше ѓердан со скапоцени камења. 

Актерката од Dreamgirls сподели нивни фотографии од Венеција за нејзините 213 милиони следбеници на Инстаграм.

Славниот американски златар во август ја откри својата есенска кампања во 2021 година, наречена „ About Love “, во која главната улога ја игра моќната двојка во музичката индустрија. Фотографирани од Мејсон Пул, двојката првпат се појавува  во заедничка кампања. Тоа е исто така првпат јавно да се види сликата на Тифани со сина боја на Жан-Мишел Баскија во позадина, насловена како Еднакво Пи (1982). На сликите, Бијонсе го носи легендарниот Тифани Дијамант – што е првпат скапоцениот камен да биде прикажан во рекламна кампања. (Таа е првата црномуреста жена што го носи дијамантот, и четвртата личност што го носи во историјата на Тифани.)

Жолтиот дијамант тежи 128,54 карати и може да се пофали со 82 аспекти. Откриено е во јужноафриканските рудници Кимберли во 1877 година; Основачот на Тифани, Чарлс Луис Тифани, го купи грубиот дијамант следната година. Оттогаш се смета за важно гемолошко откритие, а денес виси од платинест ѓердан со 16 дијаманти и 46 кружни брилијантни дијаманти. Севкупно, само белите дијаманти тежат над 95 карати. Во меѓувреме, Џеј Зи носи пар еднократни манжетни инспирирани од брошот на дизајнерот на накит Жан Шлумбергер „Птица на карпа“. Бројни неодамнешни креации од колекцијата Т на брендот се исто така забележани во текот на кампањата.

На сликите им се придружува и режисерот на краток филм Емануел Адјеи, во кој ќе има музичка изведба на песната „ Moon River “напишана за филмот со Одри Хепберн од 1961 година „Појадок кај Тифани“. Во филмот на Аџеи, Бијонсе ја пее песната и свири пијано додека Џеј Зи ја снима на камера Супер8.

„Бијонсе и Џеј Зи се олицетворение на модерната љубовна приказна“, рече Арно, во изјава за кампањата. „Како бренд кој секогаш се залагаше за љубов, сила и самоизразување, не можевме да смислиме поголема легендарна двојка што подобро ги претставува вредностите на Тифани. Чест ни е што ги имаме Картерс како дел од семејството Тифани “.

Како дел од своето партнерство со Бијонсе и Џеј Зи, Тифани ја нагласува својата поддршка за недоволно застапените заедници ветувајќи 2 милиони американски долари за стипендии и програми за практикантска работа за црномурести студенти од историски колеџи и универзитети.

Кампањата „ About Love “ започна глобално на 2 септември, а краткиот филм дебитираше на 15 септември на Tiffany.com.