Светло и бело, освен гардеробата: Кендал Џенер го покажа својот дом во Л.А.

САД- Деновите на Кендал Џeнер може да бидат исполнети со светкави светла и папараци, но кога е дома, таа е опкружена со чисто спокојство.

24-годишниот супермодел ја покажа својата куќа во Лос Анџелес во новиот број на Architectural Digest, а нејзиниот стил на декор е повеќе недооценет и боемски отколку останатиот дел од семејството Џенер/ Кардашијан.

„Ми се допаѓа куќа што има карактер “, изјави таа за списанието. „Кога го видов домот, веднаш ме привлекоа шпанскиот и топол амбиент“.

„Мојот живот е полн со хаос, патувања и голема енергија“, додаде таа. „Затоа, сакав дом што ми го враќа мирот, каде што можам едноставно да се опуштам“.

Во пријатната дневна соба има топло огниште на едниот крај со два софи свртени еден кон друг, нагласени со земјени тонови, органски текстури и винтиџ текстил.

„Јас не сум славна личност опкружена со големи друштва и забави.  Ми се допаѓа кога во фон се слуша музика, каминот и свеќите горат а јас гледам НБА игри со моите пријатели “.

И за некој кој поседува многу посакувана гардероба, не е изненадување што плакарот на Џенер не е само прошетка – тоа е сосема посебна просторија. Таа ги пренасочи двете од петте спални соби во домот во еден пар глам простории и гардеробер.

Шарени пар чевли и торби се поставени на винтиџ килим Malayer во плакарот, додека гардероберот го покажува шаренилото од бои на нејзината модна колекција.

„Јас сум навистина горда на тоа што го постигнавме овде“, рече таа. „Ова е прв дом што сум го направила комплетно и мислам дека е оригинален одраз на тоа кој сум и што ми се допаѓа. На крајот, сè уште сум млада жена во Л.А., обидувајќи се да се забавувам “.