Свадбата на Тифани ги спои Доналд Трамп и Марла Мејплс (фото)


 

САД- Тифани  Трамп се омажи за Мајкл Булос во саботата во Палм Бич, Флорида.

Тифани (29) е ќерка на поранешниот претседател Доналд Трамп и актерката Марла Мејплс, кои беа во брак од 1993 до 1999 година, и полусестра на Иванка, Дон Џуниор, Ерик и Барон Трамп.

Таа и Булос (25) се венчаа во семејниот клуб Мар-а-Лаго, веднаш откако тропската бура Никол помина низ Флорида и три дена пред Доналд да ја објави својата кандидатура за претседателските избори во 2024 година.

Мајката и ќерка во венчаница и тоалета на Ели Сааб

„Ние сме фокусирани на оваа света заедница и добредојде на саканите пријатели и семејството, а не на политиката“, вели Марла Мејплс за PEOPLE, додавајќи дека семејството го избрало местото бидејќи „ова бил домот на Тифани од детството и каде била донесена на светот“.

„Тифани никогаш не била делител на луѓето“, додава социјален извор, истакнувајќи дека сите Трампови биле присутни. „Ова е радосна семејна пригода“.

Тифани, видно ослабена, ја избра својата венчаница како знак на наследството на Булос. „Тоа е либанска американска свадба, па бевме многу среќни што Ели Сааб ја создаде магијата“, вели Мејплс, која исто така носеше тоалета од Ели Сааб .

Тортата на парот е направена според обичајот на Доналд и Мејплс, 7 метри високата венчална торта Силвија Вајнсток, која Мејплс вели дека Тифани, која била новородена во времето на венчавката, сакала да ја пресоздаде.

Иако Доналд, наводно, бил во лошо расположен по среднорочните избори – „тој е вознемирен и лута како бесен бик во изминатиот два дена“, изјави политички извор за PEOPLE – Мејплс вели дека ги прифатил традиционалните татковски должности со свадбата, вклучително и одење на неговата ќерка по патека и учество во танцот на таткото и ќерката.

Марла Мејплс исто така играа улога во церемонијата, споделувајќи молитва за време на службата, а најблиските пријателки на Тифани од детството беа избрани за деверици. Иванка помогна да се подготви за големиот ден, придружувајќи се на невестинската забава на Тифани и нудејќи „тотална поддршка“, според извор вклучен во венчавката.

„Марла и Тифани зборуваа за овој ден многу долго“, вели изворот. „Таа е толку горда на својата ќерка и чувствува дека го избрала вистинскиот маж“.

Тифани и Булос почнаа да се забавуваат во 2018 година, откако се сретнаа во клубот на Линдзи Лохан во Миконос, Грција.

Двојката се сврши во јануари 2021 година, на крајот од мандатот на нејзиниот татко како претседател – и во пресрет на немирите во Капитол на САД – објавувајќи ја веста на социјалните мрежи еден ден пред да ја напушти функцијата.

Булос, кој е син на богато либанско семејство со бизниси во Нигерија, предложил во Градината на ружите во Белата куќа со дијамантски прстен од 1,2 милиони долари, изјави извор за PEOPLE минатата година.

„Ми беше чест да прославувам многу пресвртници, историски прилики и да создавам спомени со моето семејство овде во Белата куќа, ништо поспецијално од мојата свршувачка со мојот неверојатен вереник Мајкл! Се чувствувам благословено и возбудено за следното поглавје!“ напиша таа, заедно со фотографија на која таа и Булос се насмеани заедно на теренот во Белата куќа.

Во еден момент, Тифани ја гледаше Грција како локација за втората свадбена церемонија во странство, велат изворите, откако одлучила да ја одржи главната американска прослава во Мар-а-Лаго, помалку од два часа северно од сегашната резиденција на парот во Мајами.

Клубот е истото место каде што нејзиниот татко вели дека во вторник ќе објави „многу голема објава“ за неговите планови да започне трета понуда за Белата куќа.

Аспирациите на поранешниот претседател повторно да ја води нацијата беа целосно прикажани во последниве месеци, бидејќи тој одржуваше митинзи низ САД, продолжувајќи со лажно тврдење дека победил на претседателските избори во 2020 година, додека се запнуваше за екстремно десничарските кандидати кои се кандидираа во средниот мандат.

Неговата политичка остроумност беше доведена во прашање оваа недела кога многу од екстремно десничарските кандидати кои тој ги поддржа не поминаа лошо на изборите, оставајќи го со помалку сојузници во државните и федералните влади од очекуваното и сугерирајќи дека неговото влијание врз американските гласачи е намалено. .

Во поголемиот дел од мандатот на Доналд на функцијата, неговата помлада ќерка беше надвор од видното поле и, на моменти, се протегаше со месеци без да го види или да разговара со нејзиниот татко.

„Тие отсекогаш имаа затегнати односи во текот на целиот нејзин живот, а тоа се влошуваше со претседателството“, изјави извор близок до Тифани за PEOPLE во 2018 година.

Меланија Трамп во тоалета во неутрална боја

Тифани порасна во Калабасас, Калифорнија, со нејзината мајка – една од причините зошто таа не е во блискиот круг на Трамп што го зафати Вашингтон од 2017 до 2021 година, надвор од центарот на вниманието“.

Како што претходно изјави извор близок до семејството Трамп, „Тифани не беше толку интимно поврзана со семејната динамика како Иванка, Ерик и Дони Џуниор. Таа навистина не зборува многу за нејзиниот татко. Таа отсекогаш била некако независно од целото семејство“.